Get Adobe Flash player

Hledat

  Search  

Ochrana spotřebitelů je v Evropské Unii, USA a dalších vyspělých zemích na vysoké úrovni. Státní orgány dohlížející na bezpečnost potravin a průmyslových výrobků jsou proto oprávněny nařídit výrobci stažení výrobku z trhu, a to na jeho náklady. Každé stahování nebezpečných výrobků spojené s mediálním ohlasem navíc výrazně poškozuje pověst firmy a negativně ovlivňuje i prodej jejich dalších výrobků.

Rozsáhlé stahování výrobků z trhu zažila již celá řada světových výrobců. Z tohoto důvodu připravily pojišťovny speciální pojištění nákladů vzniklých se stahováním výrobků z trhu a to jednak pro průmyslové výrobky a dále pro potraviny a léky. To odpovídá i orgánům Evropské Unie, které sledují stahování nepotravinářských výrobků v systému RAPEX a potravin v systému RASFF.

Makléři INSIA patří mezi první na českém trhu, kdo zajistili pro své klienty pojištění stahován potravinářských výrobků i průmyslových výrobků a pomohou najít vhodnou ochranu i pro vaši firmu. Na potravinářské výrobky a jejich pojištění se zaměřují naše stránky www.kontaminace.cz