Get Adobe Flash player

Hledat

  Search  

Poměrně malá škoda na majetku firmy může způsobit několikadenní zastavení výroby a následné mnohamilionové ztráty. Výroba se ale může zastavit i v případě, kdy na majetku firmy vůbec škoda nevznikne. Výpadek totiž může nastat u odběratele vašich výrobků či dodavatele polotovarů nebo dokonce výpadkem dodávky elektřiny, plynu či vody. Pojišťovna nahradí v případě škody především fixní náklady, které podnik musí platit (mzdy, odvody, splátky leasingu atd.) i když nevyrábí. Sjednává se obvykle i pojištění ušlého zisku.

Pojištění přerušení provozu je možné uzavřít proti stejným nebezpečím, proti nimž je uzavřeno pojištění majetku, tedy především proti požáru, povodni či ostatním živelním nebezpečím, ale také proti krádeži, vodovodní škodě nebo pro případ havárie na strojním či elektronickém zařízení. Zvláštním druhem pojištění je ztráta předpokládaného zisku v důsledku stavební havárie a zpoždění zahájení provozu (tzv. pojištění ALOP).

Naši pojišťovací makléři mají zkušenosti s pojištěním přerušení či omezení provozu u různých typů firem a poradí vám jak nastavit ochranu příjmů na míru vašemu podnikání.