Get Adobe Flash player

Hledat

  Search  

Pojištění vybavení domácnosti bývá často zaměňováno s pojištěním bytové jednotky či vlastní stavby domu. Jedná se však o 2 odlišné druhy pojištění! Zjednodušeně lze říci, že vše co je pevně spojeno s nemovitostí, patří do pojištění stavby (např. vana, sprchový kout, umyvadlo atd.). Do pojištění vybavení jsou na druhé straně zahrnuty všechny ostatní věci uvnitř domu či bytu (nábytek, nádobí, elektronika, oblečení, osobní věci, lyže, kola atd.)

Vybavení domácnosti bychom si tedy měli pojistit nejen v rodinném domě, či ve vlastním nebo družstevním bytě, ale i pokud bydlíme v pronájmu. Majitel bytu totiž nemůže pojišťovat naše věci. Pojišťovny dnes nabízí celou řadu kvalitních pojištění domácnosti s řadou připojištění. Připojistit je možné i cenné věci jako starožitnosti, sbírky či obrazy a jiné umělecké předměty.

Obraťte se na naši nejbližší kancelář, kde Vám naši odborníci vypracují porovnání nabídek několika pojišťoven a navrhnou nejvýhodnější řešení. Máte-li starší pojistku na domácnost, zdarma Vám zkontrolujeme, zda je možné ji zlepšit či nehrozí-li nebezpečí podpojištění z důvodu nízké pojistné částky. Kontrolu pojistky doporučujeme po každém větším nákupu vybavení a minimálně každých 5 let